GYC20000
Trimmer / Variable Capacitors 3.0-20pF 100V 10mm
product image
GYC20000 Picture
SeekIC No. : 001105869 Detail
GYC20000: Trimmer / Variable Capacitors 3.0-20pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYC20000
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 3 pF to 20 pF Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 70 C
Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance Range : 3 pF to 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYC20000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 20pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round