GYC40004
CAP TRIMMER 3.5-40PF 100V TH
product image
GYC40004 Picture
SeekIC No. : 002996850 Detail
GYC40004: CAP TRIMMER 3.5-40PF 100V TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GYC40004
Quick Details
Series: FILMTRIM® GYC Manufacturer: Sprague-Goodman
Logic Family : HSTL Capacitance Range: 3.5 ~ 40pF
Adjustment Type: Top and Bottom Adjustment Voltage - Rated: 100V
Size / Dimension: Round - 0.433" Dia (11.00mm) Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Mounting Type: Through Hole Features: General Purpose
Description
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Adjustment Type: Top and Bottom Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Rated: 100V
Manufacturer: Sprague-Goodman
Series: FILMTRIM® GYC
Size / Dimension: Round - 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Capacitance Range: 3.5 ~ 40pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGYC40004
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range3.5 ~ 40pF
Voltage - Rated 100V
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round