GZC12100
Trimmer / Variable Capacitors 9-120pF 100V 10mm
product image
GZC12100 Picture
SeekIC No. : 001105849 Detail
GZC12100: Trimmer / Variable Capacitors 9-120pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GZC12100
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 9 pF to 120 pF Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : Radial
Capacitance Range : 9 pF to 120 pF
Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationGZC12100
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range9 ~ 120pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round