GZC15100
Trimmer / Variable Capacitors 10-150pF 100V 10mm
product image
GZC15100 Picture
SeekIC No. : 001105892 Detail
GZC15100: Trimmer / Variable Capacitors 10-150pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GZC15100
Quick Details
Capacitance Range : 10 pF to 150 pF Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance Range : 10 pF to 150 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGZC15100
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range10 ~ 150pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round