GZC18100
Trimmer / Variable Capacitors 12-180pF 100V 10mm
product image
GZC18100 Picture
SeekIC No. : 001105925 Detail
GZC18100: Trimmer / Variable Capacitors 12-180pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GZC18100
Quick Details
Capacitance Range : 12 pF to 180 pF Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance Range : 12 pF to 180 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGZC18100
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range10 ~ 180pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round