GZC80000
Trimmer / Variable Capacitors 8-80pF 100V 10mm
product image
GZC80000 Picture
SeekIC No. : 001105887 Detail
GZC80000: Trimmer / Variable Capacitors 8-80pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GZC80000
Quick Details
Capacitance Range : 8 pF to 80 pF Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance Range : 8 pF to 80 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGZC80000
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range8 ~ 80pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case10mm Round