GZD10100
Trimmer / Variable Capacitors 9-100pF 100V 10mm
product image
GZD10100 Picture
SeekIC No. : 001106354 Detail
GZD10100: Trimmer / Variable Capacitors 9-100pF 100V 10mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GZD10100
Mfg:
Sprague Goodman
Quick Details
Capacitance Range : 9 pF to 100 pF Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Product : Trimmer Capacitors - Film Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : Radial
Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance Range : 9 pF to 100 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGZD10100
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range9 ~ 100pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeSide Adjustment
FeaturesFilmtrim?
Package / Case10mm Round