H12D48125
Solid State Relays SSR 25A AC Output 530VAC PNL MOUNT
product image
H12D48125 Picture
SeekIC No. : 0093317 Detail
H12D48125: Solid State Relays SSR 25A AC Output 530VAC PNL MOUNT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H12D48125
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC
Load Current Rating : 125 A Output Device : SCR
Description
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Output Device : SCR
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 125 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC