H3CWH-6006M
IDC CABLE - HKC60H/AE60M/HPL60H
product image
H3CWH-6006M Picture
SeekIC No. : 002885067 Detail
H3CWH-6006M: IDC CABLE - HKC60H/AE60M/HPL60H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H3CWH-6006M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Technology Type : Internal SMD Chip Antenna Series: -
Manufacturer: Assmann WSW Components Connector Type: Socket to Plug
Number of Positions: 60 Number of Rows: 2
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm) Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00") Features: Polarizing Key (Socket); Flange, Polarizing Key (Plug)
Color: Multiple, Ribbon Shielding: Unshielded
Usage: - Cable Termination: IDC
Contact Finish: Gold
Description
Series: -
Number of Rows: 2
Usage: -
Connector Type: Socket to Plug
Cable Termination: IDC
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Manufacturer: Assmann WSW Components
Number of Positions: 60
Shielding: Unshielded
Contact Finish: Gold
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color: Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness: 15µin (0.38µm)
Features: Polarizing Key (Socket); Flange, Polarizing Key (Plug)
Parameters:
Technical/Catalog InformationH3CWH-6006M
VendorAssmann Electronics Inc (VA)
CategoryCable Assemblies
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions 60
Number of Rows2
ColorMultiple, Ribbon
Length6.0" (152.4mm)
Usage-
ShieldingUnshielded
Cable TerminationIDC
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)