H5N1503P
Features: • Low on-resistance• Low leakage current• High speed switchingSpecifications Item Symbol Ratings Unit Drain to source voltage VDSS 150 V Gate to source voltage VGSS ±30 V Drain current ID 70 A Drain peak current ID...
product image
H5N1503P Picture
SeekIC No. : 004357654 Detail
H5N1503P: Features: • Low on-resistance• Low leakage current• High speed switchingSpecifications Item Symbol Ratings Unit Drain to source voltage VDSS 150 V Gate...