H5N2004DS
Features: • Low on-resistance: R DS (on) = 0.38 typ.• Low leakage current: IDSS = 1 A max (at VDS = 200 V)• High speed switching: tf = 10 ns typ (at VGS = 10 V, VDD = 100 V, ID = 4 A)• Low gate charge: Qg = 14 nC typ (at VDD = 160 V, VGS = 10 V, ID = 8 A)• Avalanche ...
product image
H5N2004DS Picture
SeekIC No. : 004357661 Detail
H5N2004DS: Features: • Low on-resistance: R DS (on) = 0.38 typ.• Low leakage current: IDSS = 1 A max (at VDS = 200 V)• High speed switching: tf = 10 ns typ (at VGS = 10 V, VDD = 100 V, ID = ...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
H5N2004DS
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• Low on-resistance: R DS (on) = 0.38 typ.
• Low leakage current: IDSS = 1 A max (at VDS = 200 V)
• High speed switching: tf = 10 ns typ (at VGS = 10 V, VDD = 100 V, ID = 4 A)
• Low gate charge: Qg = 14 nC typ (at VDD = 160 V, VGS = 10 V, ID = 8 A)