HA1-AC100V
RELAY MINI SPDT 3A 100VAC PCB
product image
HA1-AC100V Picture
SeekIC No. : 004358222 Detail
HA1-AC100V: RELAY MINI SPDT 3A 100VAC PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA1-AC100V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA1-AC100V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Coil Voltage100VAC
Control Off Voltage (Min)20 VAC
Control On Voltage (Max)80 VAC
Coil Current9mA