HA48125-10
Solid State Relays PM IP00 SSR, 530VA C/125A, AC In, RN
product image
HA48125-10 Picture
SeekIC No. : 0095150 Detail
HA48125-10: Solid State Relays PM IP00 SSR, 530VA C/125A, AC In, RN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA48125-10
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~6
  • 6~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 90 VAC to 280 VAC Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC
Load Current Rating : 125 A Output Device : SCR
Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 90 VAC to 280 VAC
Load Current Rating : 125 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 530 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA48125-10
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current125A
Voltage - Input90 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 530 V