HA5-1.5/OVP-AG
Linear and Switching Power Supplies 5V/1.5A OVPROTECTION
product image
HA5-1.5/OVP-AG Picture
SeekIC No. : 002761083 Detail
HA5-1.5/OVP-AG: Linear and Switching Power Supplies 5V/1.5A OVPROTECTION
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HA5-1.5/OVP-AG
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC Output Current (Channel 1) : 1.5 A
Mounting Style : Panel Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Description
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.5 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHA5-1.5/OVP-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)7W
Voltage - Output5V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 1.5A