HAD12-0.4-AG
LNR SUP DBL OUT+-12V/.4A OUT
product image
HAD12-0.4-AG Picture
SeekIC No. : 003806387 Detail
HAD12-0.4-AG: LNR SUP DBL OUT+-12V/.4A OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAD12-0.4-AG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Linear Manufacturer: Power-One
Tolerance : +/- 20 % Type: Standard Product
Number of Outputs: 2 Voltage - Output: ±12V
Voltage - Input: 100, 120, 220, 240VAC Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 400mA
Output - 2 @ Current (Max): -12 VDC @ 400mA Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 4W
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 4.87" L x 4.00" W x 2.10" H (123.7mm x 101.6mm x 53.3mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Description
Type: Standard Product
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Number of Outputs: 2
Manufacturer: Power-One
Series: Linear
Voltage - Input: 100, 120, 220, 240VAC
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame)
Size / Dimension: 4.87" L x 4.00" W x 2.10" H (123.7mm x 101.6mm x 53.3mm)
Efficiency: 55%
Voltage - Output: ±12V
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 400mA
Output - 2 @ Current (Max): -12 VDC @ 400mA
Power (Watts): 4W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAD12-0.4-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)4W
Voltage - Output±12 V
1st Output12 VDC @ 400mA
2nd Output-12 VDC @ 400mA