HAS030YH-ANG
CONV DC-DC 24V IN 12V OUT 30W NL
product image
HAS030YH-ANG Picture
SeekIC No. : 003793838 Detail
HAS030YH-ANG: CONV DC-DC 24V IN 12V OUT 30W NL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAS030YH-ANG
Quick Details
Series: HAS30 Manufacturer: Power-One
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 18V Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 2.5A
Supply Voltage - Max : 3.6 V Power (Watts) - Manufacture Series: 30W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) Packaging: -
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: -
Voltage - Input (Min): 18V
Efficiency: 87%
Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Power (Watts) - Manufacture Series: 30W
Current - Output (Max): 2.5A
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Manufacturer: Power-One
Series: HAS30
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAS030YH-ANG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output12V
Power (Watts)30W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 2.5A