HB04U05D12Q
DC/DC Converters 4W UNREG 5V - +/-12V
product image
HB04U05D12Q Picture
SeekIC No. : 002753009 Detail
HB04U05D12Q: DC/DC Converters 4W UNREG 5V - +/-12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB04U05D12Q
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 4.5 V to 5.5 V Input Voltage (nominal) : 5 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Current (Channel 1) : 167 mA Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 167 mA Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Mounting Style :
Product : Isolated
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 4.5 V to 5.5 V
Input Voltage (nominal) : 5 V
Output Power : 2 W
Package / Case Size : Quarter Brick
Output Current (Channel 1) : 167 mA
Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 167 mA