HB04U12D15QC
DC/DC Converters 4W UNREG 12V- +/-15V
product image
HB04U12D15QC Picture
SeekIC No. : 002721185 Detail
HB04U12D15QC: DC/DC Converters 4W UNREG 12V- +/-15V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB04U12D15QC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~29
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 15 V
Output Current (Channel 1) : +/- 134 mA Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Product : Isolated
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 2 W
Output Voltage (Channel 1) : +/- 15 V
Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Output Current (Channel 1) : +/- 134 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHB04U12D15QC
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input12V
Output±15V
Power (Watts)4W
Number of Outputs2
1st Output15 VDC @ 134mA
2nd Output-15 VDC @ 134mA