HB04U15D12QC
DC/DC Converters 4W UNREG 15V- +/-12V
product image
HB04U15D12QC Picture
SeekIC No. : 002714993 Detail
HB04U15D12QC: DC/DC Converters 4W UNREG 15V- +/-12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB04U15D12QC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 13.5 V to 16.5 V Input Voltage (nominal) : 15 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Current (Channel 1) : +/- 167 mA Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Product : Isolated
Input Voltage Range : 13.5 V to 16.5 V
Input Voltage (nominal) : 15 V
Number of Outputs : 2
Output Power : 2 W
Output Voltage (Channel 1) : +/- 12 V
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 1) : +/- 167 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHB04U15D12QC
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input15V
Output±14V
Power (Watts)4W
Number of Outputs2
1st Output12 VDC @ 167mA
2nd Output-12 VDC @ 167mA