HBAA-40W-AG
Linear and Switching Power Supplies Linear (5V 3A + 12V 1A + -12V 1A) or deviation
product image
HBAA-40W-AG Picture
SeekIC No. : 002757114 Detail
HBAA-40W-AG: Linear and Switching Power Supplies Linear (5V 3A + 12V 1A + -12V 1A) or deviation
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HBAA-40W-AG
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Linear Supplies Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 3 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 1 A Output Voltage (Channel 3) : - 5 V
Output Current (Channel 3) : 0.4 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 165.1 mm L x 101.6 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Mounting Style : Chassis
Product : Linear Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A
Number of Outputs : 3
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 3) : 0.4 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Current (Channel 2) : 1 A
Output Voltage (Channel 3) : - 5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHBAA-40W-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs3
Power (Watts)15W
Voltage - Output5V, 15V, -12V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 3A
2nd Output15 VDC @ 800mA
3rd Output-12 VDC @ 1A
4th Output-
Mounting TypeChassis Mount
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HBAA 40W AG