HBB15-1.5-AG
Linear and Switching Power Supplies +12/-12V, 1.7/0.7A
product image
HBB15-1.5-AG Picture
SeekIC No. : 002758175 Detail
HBB15-1.5-AG: Linear and Switching Power Supplies +12/-12V, 1.7/0.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HBB15-1.5-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC Output Current (Channel 1) : 1.7 A
Output Voltage (Channel 2) : - 12 VDC Output Current (Channel 2) : 0.7 A
Mounting Style : Panel Dimensions : 177.8 mm L x 123.7 mm W
Description
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Number of Outputs : 2
Output Current (Channel 1) : 1.7 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Current (Channel 2) : 0.7 A
Dimensions : 177.8 mm L x 123.7 mm W
Output Voltage (Channel 2) : - 12 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHBB15-1.5-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)45W
Voltage - Output±15V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output15 VDC @ 1.5A
2nd Output-15 VDC @ 1.5A