HBB15-1.5-A+G
Linear and Switching Power Supplies +12/12V -12/12V 1.5A
product image
HBB15-1.5-A+G Picture
SeekIC No. : 002758542 Detail
HBB15-1.5-A+G: Linear and Switching Power Supplies +12/12V -12/12V 1.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HBB15-1.5-A+G
Mfg:
Condor / SL Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 23 W Input Voltage : 100 VAC, 120 VAC, 215 VAC, 230 VAC, 240 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.5 A Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC
Output Current (Channel 2) : 1.5 A Mounting Style : Panel
Dimensions : 177.8 mm L x 124 mm W
Description
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.5 A
Output Current (Channel 2) : 1.5 A
Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC
Input Voltage : 100 VAC, 120 VAC, 215 VAC, 230 VAC, 240 VAC
Output Power Rating : 23 W