HBB24-1.2-AG
Linear and Switching Power Supplies Linear (-24V 1.2A + 24V 1.2A) or deviation
product image
HBB24-1.2-AG Picture
SeekIC No. : 002757310 Detail
HBB24-1.2-AG: Linear and Switching Power Supplies Linear (-24V 1.2A + 24V 1.2A) or deviation
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HBB24-1.2-AG
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Linear Supplies
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Product : Linear Supplies
Parameters:
Technical/Catalog InformationHBB24-1.2-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)28.8W
Voltage - Output24V, -24V
Voltage - Input100/120/220/230/240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output24 VDC @ 1.2A
2nd Output-24 VDC @ 1.2A