HC010A0F1-S
DC/DC Converters SMT 10A, IN 24V OUT 3.3V
product image
HC010A0F1-S Picture
SeekIC No. : 002729708 Detail
HC010A0F1-S: DC/DC Converters SMT 10A, IN 24V OUT 3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC010A0F1-S
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~32
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC010A0F1-S
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output3.3V
Power (Watts)33W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 10A