HC010A0F1-SZ
DC/DC Converters 24Vin 3.3Vout 10A SMT
product image
HC010A0F1-SZ Picture
SeekIC No. : 002721905 Detail
HC010A0F1-SZ: DC/DC Converters 24Vin 3.3Vout 10A SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC010A0F1-SZ
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~32
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 33 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 10 A Mounting Style : SMD/SMT
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 10 A
Mounting Style : SMD/SMT
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Power : 33 W