HC12-3.4-AG
Linear and Switching Power Supplies 100-240VAC, 12V 3.4A
product image
HC12-3.4-AG Picture
SeekIC No. : 002758108 Detail
HC12-3.4-AG: Linear and Switching Power Supplies 100-240VAC, 12V 3.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC12-3.4-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Mounting Style : Panel Dimensions : 142.75 mm L x 123.7 mm W
Description
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Dimensions : 142.75 mm L x 123.7 mm W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC12-3.4-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)40W
Voltage - Output12V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output12 VDC @ 3.4A