HC2-H-AC48V
Relay Sockets & Hardware 2 Form C 48VAC Plug-In
product image
HC2-H-AC48V Picture
SeekIC No. : 002575514 Detail
HC2-H-AC48V: Relay Sockets & Hardware 2 Form C 48VAC Plug-In
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC2-H-AC48V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Accessory Type :
Associated Relay Series :
Number of Poles :
Termination Style :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC2-H-AC48V
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Coil Voltage48VAC
Control Off Voltage (Min)14.4 VAC
Control On Voltage (Max)38.4 VAC
Coil Current25mA