HC2-HL-AC200V
General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 200VAC Plug-In with LED
product image
HC2-HL-AC200V Picture
SeekIC No. : 002564963 Detail
HC2-HL-AC200V: General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 200VAC Plug-In with LED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC2-HL-AC200V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC2-HL-AC200V
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Coil Voltage200VAC
Control Off Voltage (Min)60 VAC
Control On Voltage (Max)160 VAC
Coil Current6mA