HC2-HL-AC24V
General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 24VAC Plug-In with LED
product image
HC2-HL-AC24V Picture
SeekIC No. : 002565185 Detail
HC2-HL-AC24V: General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 24VAC Plug-In with LED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC2-HL-AC24V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC2-HL-AC24V
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Coil Voltage24VAC
Control Off Voltage (Min)7.2 VAC
Control On Voltage (Max)19.2 VAC
Coil Current50mA