HC2-HTM-AC115V
General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 115VAC Top Mount
product image
HC2-HTM-AC115V Picture
SeekIC No. : 002565072 Detail
HC2-HTM-AC115V: General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 115VAC Top Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC2-HTM-AC115V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC2-HTM-AC115V
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Coil Voltage115VAC
Control Off Voltage (Min)34.5 VAC
Control On Voltage (Max)92 VAC
Coil Current11.4mA