HCC15-3-AG
Linear and Switching Power Supplies +12-12V, 3.4/3.4A
product image
HCC15-3-AG Picture
SeekIC No. : 002758209 Detail
HCC15-3-AG: Linear and Switching Power Supplies +12-12V, 3.4/3.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HCC15-3-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Output Voltage (Channel 2) : - 12 VDC Output Current (Channel 2) : 3.4 A
Mounting Style : Panel Dimensions : 238.25 mm L x 123.7 mm W
Description
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Number of Outputs : 2
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Voltage (Channel 2) : - 12 VDC
Output Current (Channel 2) : 3.4 A
Dimensions : 238.25 mm L x 123.7 mm W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHCC15-3-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)90W
Voltage - Output±15V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output15 VDC @ 3A
2nd Output-15 VDC @ 3A