HD6417708SF60V
IC SUPERH MPU ROMLESS 208LQFP
product image
HD6417708SF60V Picture
SeekIC No. : 003510030 Detail
HD6417708SF60V: IC SUPERH MPU ROMLESS 208LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417708SF60V
Core Processor: SH-2 Core Size: 32-Bit
Speed: 60MHz Connectivity: EBI/EMI, SCI, SmartCard
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: POR, WDT
Number of I /O: 8 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: - Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3 V ~ 3.6 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 144-LQFP
Description
Peripherals: POR, WDT
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3 V ~ 3.6 V
Speed: 60MHz
Package / Case: 144-LQFP
RAM Size: -
Number of I /O: 8
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Core Processor: SH-2
Series: SuperH® SH7700
Connectivity: EBI/EMI, SCI, SmartCard
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417708SF60V
Program Memory Size-
RAM Size-
Number of I /O8
Package / Case208-LQFP
Speed60MHz
Controller SeriesSH7700
Oscillator TypeExternal
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-2
Data Converters-
Core Size32-Bit
PeripheralsPOR, WDT