HD6417720BP133BV
SH3-DSP, WITH USB AND LCDC, PB-F
product image
HD6417720BP133BV Picture
SeekIC No. : 003513474 Detail
HD6417720BP133BV: SH3-DSP, WITH USB AND LCDC, PB-F
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417720BP133BV
Core Processor: SH-3 DSP Core Size: 32-Bit
Speed: 133MHz Connectivity: FIFO, I²C, IrDA, MMC, SCI, SD, SIO, SIM, USB
Peripherals: DMA, LCD, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 117 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 16K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Data Converters: A/D 4x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 256-LFBGA
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Number of I /O: 117
Series: SuperH® SH7700
Speed: 133MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Core Processor: SH-3 DSP
Connectivity: FIFO, I²C, IrDA, MMC, SCI, SD, SIO, SIM, USB
Peripherals: DMA, LCD, POR, WDT
Data Converters: A/D 4x10b; D/A 2x8b
Package / Case: 256-LFBGA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417720BP133BV
RAM Size16K x 8
Number of I /O117
Package / Case256-BGA
Speed133MHz
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-3 DSP
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, LCD, POR, WDT