HD6417750SVBT133
IC SUPERH MPU ROMLESS 256BGA
product image
HD6417750SVBT133 Picture
SeekIC No. : 003513224 Detail
HD6417750SVBT133: IC SUPERH MPU ROMLESS 256BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750SVBT133
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SuperH® SH7750 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 133MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: DMA, POR, WDT
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 24K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.7 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 264-LFBGA
Description
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Packaging: Tray
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Core Size: 32-Bit
Number of I /O: 28
RAM Size: 24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.7 V
Peripherals: DMA, POR, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Speed: 133MHz
Series: SuperH® SH7750
Core Processor: SH-4
Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Package / Case: 264-LFBGA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750SVBT133
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size24K x 8
Number of I /O28
Package / Case256-BGA
Speed133MHz
Controller SeriesSH7750
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-4
Data Converters-
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT