HD6417751BP167IV
MPU 3V 0 ROM I-TEMP PB-FREE 256
product image
HD6417751BP167IV Picture
SeekIC No. : 003513201 Detail
HD6417751BP167IV: MPU 3V 0 ROM I-TEMP PB-FREE 256
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417751BP167IV
  • Qty
  • 0~1
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 167MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 39 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 24K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 256-BBGA
Data Converters: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Size: 32-Bit
Number of I /O: 39
Speed: 167MHz
Package / Case: 256-BBGA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417751BP167IV
RAM Size24K x 8
Number of I /O39
Package / Case256-BGA
Speed167MHz
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT