HD6473258F10
IC H8 MCU OTP 32K 64QFP
product image
HD6473258F10 Picture
SeekIC No. : 003511518 Detail
HD6473258F10: IC H8 MCU OTP 32K 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6473258F10
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: H8® H8/325 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: H8/300 Core Size: 8-Bit
Speed: 10MHz Connectivity: SCI, UART/USART
Peripherals: - Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 53 Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Program Memory Type: OTP EEPROM Size: -
RAM Size: 1K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 64-BQFP
Description
Core Size: 8-Bit
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Packaging: Tray
Program Memory Type: OTP
RAM Size: 1K x 8
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Speed: 10MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Number of I /O: 53
Package / Case: 64-BQFP
Peripherals: -
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C