HD6477034F20V
MCU 5V 64K PB-FREE 112-QFP
product image
HD6477034F20V Picture
SeekIC No. : 003513812 Detail
HD6477034F20V: MCU 5V 64K PB-FREE 112-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6477034F20V
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SuperH® SH7030 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-1 Core Size: 32-Bit
Speed: 20MHz Connectivity: EBI/EMI, SCI
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 32 Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
Program Memory Type: OTP EEPROM Size: -
RAM Size: 4K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: A/D 8x10b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 112-BQFP
Description
EEPROM Size: -
Oscillator Type: Internal
Speed: 20MHz
Data Converters: A/D 8x10b
Packaging: Tray
Program Memory Type: OTP
Number of I /O: 32
Core Size: 32-Bit
RAM Size: 4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Package / Case: 112-BQFP
Connectivity: EBI/EMI, SCI
Core Processor: SH-1
Series: SuperH® SH7030
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6477034F20V
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size4K x 8
Number of I /O32
Package / Case112-QFP
Speed20MHz
Controller SeriesSH7030
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeOTP
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-1
Data ConvertersA/D 8x10b
Core Size32-Bit
ConnectivityEBI/EMI, SCI
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT