HD64F2145BVTE10
IC H8S MCU FLASH 256K 100-QFP
product image
HD64F2145BVTE10 Picture
SeekIC No. : 003513283 Detail
HD64F2145BVTE10: IC H8S MCU FLASH 256K 100-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD64F2145BVTE10
  • Qty
  • 0~1
Speed: 10MHz Connectivity: Host Interface (LPC), I²C, IrDA, SCI, X-Bus
Peripherals: PWM, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 74 Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
Program Memory Type: FLASH EEPROM Size: -
RAM Size: 8K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 3.6 V
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 100-TQFP
Packaging: Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 3.6 V
Speed: 10MHz
RAM Size: 8K x 8
Package / Case: 100-TQFP
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
Number of I /O: 74
Core Size: 16/32-Bit
Peripherals: PWM, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Series: H8® H8S/2100
Connectivity: Host Interface (LPC), I²C, IrDA, SCI, X-Bus
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD64F2145BVTE10
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size8K x 8
Number of I /O74
Package / Case100-TQFP
Speed10MHz
Core Size16-Bit
PeripheralsPWM, WDT