HE12-10.2-AG
Linear and Switching Power Supplies Linear (12V 10.2A)
product image
HE12-10.2-AG Picture
SeekIC No. : 002760697 Detail
HE12-10.2-AG: Linear and Switching Power Supplies Linear (12V 10.2A)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE12-10.2-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~66
Quick Details
Product : Linear Supplies
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Product : Linear Supplies
Parameters:
Technical/Catalog InformationHE12-10.2-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)122W
Voltage - Output12V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output12 VDC @ 10.2A