HE2AN-S-AC12V
General Purpose / Industrial Relays 25A 12VAC SCREW TERM RELAY POWER
product image
HE2AN-S-AC12V Picture
SeekIC No. : 002554717 Detail
HE2AN-S-AC12V: General Purpose / Industrial Relays 25A 12VAC SCREW TERM RELAY POWER
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE2AN-S-AC12V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHE2AN-S-AC12V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
CircuitDPST (2 Form A)
Contact Rating @ Voltage25A @ 277VAC
Coil Voltage12VAC
Control Off Voltage (Min)1.8 VAC
Control On Voltage (Max)8.4 VAC
Coil Current138mA