HE3321A2400
RELAY REED SPST 500MA 24V
product image
HE3321A2400 Picture
SeekIC No. : 003830742 Detail
HE3321A2400: RELAY REED SPST 500MA 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE3321A2400
Quick Details
Series: 3300 Manufacturer: Hamlin Inc
Processor Series : MAXQ610 Relay Type: Reed
Coil Type: Non Latching Coil Current: 12mA
Coil Voltage: 24VDC Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 500mA Switching Voltage: 200VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 18 VDC Turn Off Voltage (Min): 2 VDC
Termination Style: PC Pin
Coil Voltage: 24VDC
Turn On Voltage (Max): 18 VDC
Relay Type: Reed
Contact Rating (Current): 500mA
Turn Off Voltage (Min): 2 VDC
Coil Current: 12mA
Switching Voltage: 200VDC - Max