HF3545-223Y1R8-T01
FILTER LINE 22MH 1.8A VERTICAL
product image
HF3545-223Y1R8-T01 Picture
SeekIC No. : 003447320 Detail
HF3545-223Y1R8-T01: FILTER LINE 22MH 1.8A VERTICAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HF3545-223Y1R8-T01
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HF Manufacturer: TDK Corporation
Filter Type: Power Line Number of Lines: 2
Inductance: 22mH Current: 1.8A
DC Resistance (DCR): 290 mOhm Max Impedance: -
Mounting Type: Through Hole Size / Dimension: 1.457" L x 1.024" W (37.00mm x 26.00mm)
Height (Max): 1.772" (45.00mm) Maximum Operating Temperature : 85 C
Package / Case: Vertical, 4 PC Pin Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
Description
Number of Lines: 2
Manufacturer: TDK Corporation
Filter Type: Power Line
Impedance: -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Vertical, 4 PC Pin
Packaging: Bulk
Current: 1.8A
Inductance: 22mH
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
Series: HF
Size / Dimension: 1.457" L x 1.024" W (37.00mm x 26.00mm)
Height (Max): 1.772" (45.00mm)
DC Resistance (DCR): 290 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationHF3545-223Y1R8-T01
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance22mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)290.0 mOhm Max
Current 1.8A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.457" L x 1.024" W x 1.772" H (37.00mm x 26.00mm x 45.00mm)