HF3545-822Y3R0-T01
Common Mode Inductors (Chokes) 8.2mH 3A
product image
HF3545-822Y3R0-T01 Picture
SeekIC No. : 001171291 Detail
HF3545-822Y3R0-T01: Common Mode Inductors (Chokes) 8.2mH 3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HF3545-822Y3R0-T01
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 8.2 mH Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.105 Ohms Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Termination Style : Radial
Description
Impedance :
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Series :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Maximum DC Current : 3 Amps
Inductance : 8.2 mH
Maximum DC Resistance : 0.105 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHF3545-822Y3R0-T01
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance8.2mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)105.0 mOhm Max
Current 3A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.457" L x 1.024" W x 1.772" H (37.00mm x 26.00mm x 45.00mm)