HFE250024
PWR SUPPLY 24V 104A 2500W
product image
HFE250024 Picture
SeekIC No. : 003806541 Detail
HFE250024: PWR SUPPLY 24V 104A 2500W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HFE250024
Voltage - Output: 24V Voltage - Input: 85 ~ 265VAC
Packaging : Reel Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 104A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 2500W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Rack Mount Size / Dimension: 12.80" L x 4.21" W x 1.61" H (325.1mm x 106.9mm x 40.9mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Applications: Commercial
Voltage - Output: 24V
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Voltage - Input: 85 ~ 265VAC
Mounting Type: Rack Mount
Efficiency: 92%
Power (Watts): 2500W
Series: HFE2500
Size / Dimension: 12.80" L x 4.21" W x 1.61" H (325.1mm x 106.9mm x 40.9mm)
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 104A