HK100512NK-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 12nH 10%
product image
HK100512NK-T Picture
SeekIC No. : 001214384 Detail
HK100512NK-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 12nH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK100512NK-T
Quick Details
Inductance : 12 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 3900 MHz Q Minimum : 8
Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 12 nH
Self Resonant Frequency : 3900 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK100512NK-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 330mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.7GHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max