HK100510NJ-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 10nH 5%
product image
HK100510NJ-T Picture
SeekIC No. : 001211340 Detail
HK100510NJ-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 10nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK100510NJ-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Self Resonant Frequency : 4300 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 10 nH
Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Self Resonant Frequency : 4300 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK100510NJ-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 340mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.2GHz
DC Resistance (DCR)310.0 mOhm Max