HK10057N5J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 7.5nH 5%
product image
HK10057N5J-T Picture
SeekIC No. : 001210759 Detail
HK10057N5J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 7.5nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK10057N5J-T
Quick Details
Inductance : 7.5 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Self Resonant Frequency : 5200 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 7.5 nH
Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Self Resonant Frequency : 5200 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK10057N5J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance7.5nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 400mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max