HK100582NJ-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 82nH 5%
product image
HK100582NJ-T Picture
SeekIC No. : 001209434 Detail
HK100582NJ-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 82nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK100582NJ-T
Quick Details
Inductance : 82 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 0.81 Ohms
Self Resonant Frequency : 1100 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps
Inductance : 82 nH
Self Resonant Frequency : 1100 MHz
Maximum DC Resistance : 0.81 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK100582NJ-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq600MHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max