HK10058N2J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 8.2nH 5%
product image
HK10058N2J-T Picture
SeekIC No. : 001210751 Detail
HK10058N2J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 8.2nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK10058N2J-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Self Resonant Frequency : 4900 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Inductance : 8.2 nH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Self Resonant Frequency : 4900 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK10058N2J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 380mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.6GHz
DC Resistance (DCR)280.0 mOhm Max