HK1005R10J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 100nH 5%
product image
HK1005R10J-T Picture
SeekIC No. : 001210394 Detail
HK1005R10J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 100nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK1005R10J-T
Quick Details
Inductance : 100 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 0.94 Ohms
Self Resonant Frequency : 1000 Mhz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Inductance : 100 nH
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 150 mAmps
Self Resonant Frequency : 1000 Mhz
Maximum DC Resistance : 0.94 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK1005R10J-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq600MHz
DC Resistance (DCR)1.500 Ohm Max